HABERLER

Masaj Salonu Ankara

Masaj Salonu Ankara
  • Tarih: 16 - Aralık - 2022

Masaj Salonu Ankara

Spa tarihi kayıtlara göre daha çok yaralıların ve askerlerin iyileşmeleri için uygulanmakta bunun dışında ise varlıklı insanların lüks ihtiyaçlarından biri halindedir. Tıbbın ilerlemesi ile yaralıların tedavisinde farklı yöntemler uygulanmaya başlamış ve alternatif tıp lüks haline gelmiştir. Bu durum birçok dolandırıcının dikkatini çekmiş ve insanları alternatif tıp adı ile kandırmaya çalışmışlardır. Yıllar içerisinde spa masaj salonu Ankara salonlarının da bu durumdan etkilenmesi üzerine insanların imdadına modern spa masaj salonu Ankara merkezleri yetişmiştir.

Ankara’daki Modern SPA Merkezleri ve Profesyonel Masörler / Masözler

Modern masaj salonu Ankara spa merkezlerinde eğitimli masörler (erkek) ve masözler (kadın) tarafından yapılmaktadır. Profesyonel anlamda masör ve ya masöz olmak yıllar gereken bir emek ve eğitim gerektirmektedir. Bedeninizi emanet ettiğiniz masörler/ masözler eğitimleri sürecince öncelikle anatomi, fizyoloji, klasik masaj, dekolte ve yüz masajı, lenfatik drenaj, aromaterapi, taş masajı, modern spa bakımları, thalasso bakımları, otantik spa bakımları ve termal bakımlar gibi temel seviye eğitimlerini almaktadırlar.

Temel eğitimlerin ardından ise derin doku masajı, manuel lenfatik drenaj, ayurveda, refleksoloji, shiatsu, akupresur, spor masajı, Thai masajı eğitimlerini almaktadırlar. Orta seviye eğitimleri başarı ile tamamlayan masörler ve masözler medikal masaj, meridyen terapi, refleksoloji, selülit terapi, manuel terapi, performans / spor masajı, fonksiyonel anatomi, hamile masajı, kupa terapi, sandalye masajı, bambu masajı, ağrı bandı, bantlama ve bandajlama, bebek masajı ve kriyoterapi masajı eğitimlerini tamamlamaktadır.

Yaptırmayı düşündüğünüz masaj çeşitlerini öncelikle araştırmalı ve sizin için uygun olup olmadığını öğrenmeli ardından masajı yaptıracağınız masör / masözlerin o masaj tipi için gerekli eğitimleri alıp almadığını öğrenmelisiniz. Spa masaj salonu Ankara merkezlerinde görev yapan masör/ masözlerin daha kaliteli hizmet vermek için ve rekabetin her geçen gün arttığı spa sektörünün öncü kurumlarından biri haline gelebilmek için düzenli olarak eğitimlere katılmaları zorunlu hale getirilmiştir. Çok sayıda eğitimden geçen görevlilerin sadece teorik bilgiye değil aynı zamanda uygulamalı tecrübelere de sahip oldukların emin olunması oluşabilecek her türlü sağlık probleminin önüne geçecektir. Ayrıca masaj yaptırmayı düşündüğünüz Ankara masaj salonları işletmenlerinin gerekli belgelere sahip olduğunu kontrol etmelisiniz.